Strona główna
IUNG PIB na Dożynkach Wojewódzkich Drukuj Email

03.09.17 W niedzielę 27 sierpnia na lotnisku sportowym w Radawcu odbyło się tradycyjne święto plonów województwa lubelskiego. Jedna z największych imprez łącząca tradycję z nowoczesnością oraz integrująca i edukująca społeczność lokalną zgromadziła tysiące odwiedzających. Dożynki wojewódzkie to przede wszystkim korowód wieńców dożynkowych, Msza Święta Dziękczynna za plony oraz występy zespołów ludowych z Lubelszczyzny.

Dodatkowo na licznie zgromadzonych mieszkańców czekały  wielobarwne kiermasze, spektakle, pokazy i wystawy sprzętu rolniczego. Specjalnie dla najmłodszych zostało przygotowane wesołe miasteczko, animacje czy liczne konkursy z nagrodami. Podczas dożynek zaprezentowały się firmy, przedsiębiorstwa i lokalne grupy działania z regionu.

„Święto plonów” w Radawcu to również dobra okazja do promocji działalności naukowo-badawczej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. Na liczną grupę uczestniczących w wydarzeniu gości czekało stoisko oraz przedstawiciele Działu Upowszechniania i Wydawnictw IUNG-PIB. Zwiedzający mogli zakupić najnowsze publikacje z zakresu uprawy roślin i nawożenia, a także specjalistyczne atlasy i słowniki. Mogli także uzyskać informacje dotyczącą zakresu działalności naukowo-badawczej Instytutu.