Strona główna
IUNG-PIB na XIII Rolniczym Festiwalu Drukuj Email

26.10.16 W dniach 20-21 października 2016 roku pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbył się XIII Rolniczy Festiwal Nauki zorganizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Centralną Bibliotekę Rolniczą w Warszawie. W ramach festiwalu zorganizowano dwie konferencje. Pierwsza z nich pt.: „Ochrona dziedzictwa kulturowego i materialnego polskiej wsi” miała miejsce w CBR w Warszawie. 

  W drugim dniu festiwalu, w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie odbyła się konferencja  pt. „Woda w rolnictwie w okresie nowych wyzwań”, którą otworzył podsekretarz stanu MRiRW Ryszard Zarudzki.

W czasie konferencji zwrócono szczególną uwagę na problemy stale zmniejszających się zapasów wody przy jednoczesnym wzroście jej zużycia oraz wskazano sposoby rozwiązywania tych problemów. Wykłady wygłosili pracownicy naukowi z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Konferencji towarzyszyły wystawy prezentujące osiągnięcia jednostek badawczo-rozwojowych i uczelni rolniczych. Wzięli w niej udział także pracownicy Działu Upowszechniania i Wydawnictw, którzy na stoisku promocyjnym z posterami zaprezentowali bogatą ofertę wydawniczą Instytutu.

Patronami medialnymi festiwalu byli: Rolniczy Magazyn Elektroniczny, Kultura Wsi, Zagadnienia Doradztwa Rolniczego, Wieś i Rolnictwo, Agroserwis, Farmer oraz portal farmer.pl.