Strona główna

Sonda

Z jakiej formy przekazu wiedzy naukowej do praktyki rolniczej skorzystałeś lub chciałbyś skorzystać?
 
IUNG praktyce rolniczej - Aktualności
Warsztaty naukowe pt. „Aktualne wyzwania dla produkcji chmielu w Polsce” Email

29.03.16 W dniu 18 marca 2016 roku w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach odbyły się warsztaty naukowe pt. „Aktualne wyzwania dla produkcji chmielu w Polsce”, które zorganizowano w ramach zadania 2.5 Programu Wieloletniego IUNG-PIB. Otwarcia warsztatów dokonał prof. dr hab. Stanisław Krasowicz, z-ca Dyrektora IUNG-PIB ds. naukowych w zakresie badań środowiskowych, który przypomniał, że uprawa chmielu na Lubelszczyźnie ma długoletnią tradycję i jest dla tego regionu szczególnie istotną gałęzią produkcji rolniczej.

Więcej…
 
Dzień Patrona Szkoły w Okszowie Drukuj Email

25.03.16 Jedną z wielu placówek oświatowych współpracujących z IUNG-PIB w Puławach jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie (woj. lubelskie). W dniu 18 marca 2016 roku odbyła się tu doniosła uroczystość z okazji Dnia Patrona szkoły, Marszałka Józefa Piłsudskiego..

Więcej…
 
IUNG-PIB na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej - AGROTECH

22.03.16 Kielce były organizatorami najważniejszego wydarzenia branży rolniczej w Polsce - Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej  - AGROTECH (18-20 marzec 2016). Powierzchnia wystawiennicza przekroczyła 60 tysięcy metrów kwadratowych, a na liście wystawców znalazło się aż 700 wystawców z 17 krajów.  Firmy zaprezentowały wiele zaawansowanych technologicznie ciągników, kombajnów i maszyn.

Więcej…
 
Ocena stanu przezimowania głównych upraw polowych w Polsce wykonana w II dekadzie marca 2016 roku Drukuj

22.03.16 W dniach 15-17 marca przeprowadzono w IUNG PIB Puławy ocenę stanu przezimowania głównych upraw polowych w Polsce. Podobnie jak w ocenie wstępnej wykonanej w II dekadzie lutego podstawę do tego stanowiły oceny stanu zasiewów w należących do IUNG PIB Rolniczych Zakładach i Stacjach Doświadczalnych, umiejscowionych  w różnych rejonach kraju, oraz informacje uzyskane w wywiadach telefonicznych od kierujących zakładami doświadczalnymi COBORU, regionalnych przedstawicieli spółek hodowlanych oraz producentów rolnych.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 27
Zobacz
Zobacz

CENY PŁODÓW ROLNYCH

Sonda

Czy uważasz że powinno być więcej wydawanych publikacji z zakresu:
 

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości