Strona główna

Sonda

Z jakiej formy przekazu wiedzy naukowej do praktyki rolniczej skorzystałeś lub chciałbyś skorzystać?
 
IUNG praktyce rolniczej - Aktualności
Zajęcia dydaktyczno-naukowe dla uczniów w RZD IUNG PIB w Werbkowicach Drukuj Email

13.04.16 Dnia 06.04.2016 w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym w Werbkowicach odbyły się zajęcia dydaktyczno-naukowe dla uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego  o profilu rolniczym w Zamościu. Wizyty uczniów szkół rolniczych są ważną formą promocji działalności IUNG-PIB i stanowiących jego integralną część RZD. W RZD Werbkowice na trwale wpisały się one do kalendarza spotkań.

Więcej…
 
Pokazy sprzętu rolniczego w RZD IUNG-PIB w Żelisławkach Drukuj Email

12.04.16 RZD IUNG-PIB w Żelisławkach aktywnie uczestniczy w promocji nowych technologii i nowoczesnego sprzętu rolniczego. Jest też otwarty na współpracę z rolnikami i samorządami rolniczymi. Odgrywa istotną rolę w promowaniu wyników badań IUNG-PIB w Puławach, zmierzających do wdrażania rozwiązań technologicznych efektywnych ekonomicznie i przyjaznych dla środowiska przyrodniczego, dostosowanych do specyfiki uwarunkowań siedliskowych i organizacyjno-ekonomicznych.

Więcej…
 
Spotkanie praktyki rolniczej z nauką w RZD Błonie-Topola Drukuj Email

04.04.16 30 marca 2016 roku, w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym IUNG-PIB w Błonie-Topola (woj. łódzkie) odbyły się warsztaty naukowe pod tytułem „Rolnictwo niskoemisyjne – nowe wyzwanie”. Zostały one zorganizowane w ramach projektu badawczo-rozwojowego LCAgri, przewidzianego do realizacji w okresie 2015-2018.
Spotkaniu przewodniczył Dyrektor RZD Błonie-Topola Zbysław Wardziński. Prof. dr hab. Wiesław Oleszek – Dyrektor IUNG-PIB w Puławach zapoznał zebranych z głównymi kierunkami działalności badawczej i wdrożeniowej Instytutu, akcentując znaczenie współpracy z praktyką rolniczą i doradztwem.

Więcej…
 
Warsztaty naukowe pt. „Aktualne wyzwania dla produkcji chmielu w Polsce” Email

29.03.16 W dniu 18 marca 2016 roku w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach odbyły się warsztaty naukowe pt. „Aktualne wyzwania dla produkcji chmielu w Polsce”, które zorganizowano w ramach zadania 2.5 Programu Wieloletniego IUNG-PIB. Otwarcia warsztatów dokonał prof. dr hab. Stanisław Krasowicz, z-ca Dyrektora IUNG-PIB ds. naukowych w zakresie badań środowiskowych, który przypomniał, że uprawa chmielu na Lubelszczyźnie ma długoletnią tradycję i jest dla tego regionu szczególnie istotną gałęzią produkcji rolniczej.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 25
Zobacz
Zobacz

CENY PŁODÓW ROLNYCH

Sonda

Czy uważasz że powinno być więcej wydawanych publikacji z zakresu:
 

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości